Książka telefoniczna Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Zrealizowane » Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "JUNIOR"
Statystyki graficzne Harmonogram

Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "JUNIOR"


Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie w 2015 roku realizuje program finansowany
ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
pn. "JUNIOR – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych"

 

 

Cel programu


Umożliwienie wejścia w życie zawodowe młodym osobom niepełnosprawnym.

 

Adresaci programu

 

Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włodawie jako bezrobotne lub poszukujące pracy, posiadające aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności w wieku do 25 roku życia lub do 27 roku życia, jeżeli od dnia ukończenia szkoły wyższej nie minęło 12 miesięcy, skierowane na staż przez Powiatowy Urząd Pracy.

 

Liczba uczestników:

 

7 osób niepełnosprawnych

 

W ramach programu przyznawane są:

 

  1. Absolwentom - świadczenie na rehabilitację zawodową w wysokości uzależnionej od stopnia niepełnosprawności (od 500 zł do 800 zł miesięcznie). Absolwent poza tym świadczeniem otrzymuje także stypendium z tytułu odbywania stażu.
  2. Pracodawcy – premia z tytułu odbycia stażu przez absolwenta w wysokości uzależnionej od stopnia niepełnosprawności osoby kierowanej na staż (od 200 zł do 400 zł miesięcznie)

Pomoc doradcy zawodowego


Absolwent, wymagający wsparcia w rozpoczęciu lub odbyciu stażu może wnioskować o dodatkową stałą lub okresową pomoc doradcy zawodowego zatrudnionego w powiatowym urzędzie pracy. Doradca zawodowy odpowiadający za przygotowanie osoby niepełnosprawnej do podjęcia pracy w ramach stażu zapewni warunki odpowiednie do nawiązania kontaktu z osobą niepełnosprawną, przełamania jej wewnętrznych lęków i oporów. Ułatwi rozpoznanie zainteresowań i predyspozycji oraz określenie odpowiedniego rodzaju pracy, nawiązanie kontaktu i współpracy z potencjalnym pracodawcą tej osoby oraz zapewni sprawowanie pieczy nad odbywaniem stażu przez osobę niepełnosprawną.

 

Informacji na temat programu Junior udzielają doradcy zawodowi – tel. 82 5724441 i 82 5725175.

Strona dodana przez: Krzysztof Sadowski (2015-06-09 11:58:57)
Zredagowana przez: Krzysztof Sadowski (2015-06-09 12:29:57)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.wlodawa.pl/strona/program-finansowany-ze-srodkow-panstwowego-funduszu-rehabilitacji-osob-niepelnosprawnych-junior-/273