Książka telefoniczna Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla pracodawców i przedsiębiorców » Łagodzenie skutków kryzysu ekonomicznego
Statystyki graficzne Harmonogram

Łagodzenie skutków kryzysu ekonomicznego

Zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy

Podstawa prawna:
art. 104 i 105 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.)


Zwolnienie z obowiązku opłacania składek na Fundusz Pracy przysługuje pracodawcom i innym jednostkom organizacyjnym za zatrudnianych pracowników, którzy:

  • powracają z urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego lub urlopu wychowawczego - w okresie 36 miesięcy począwszy od pierwszego miesiąca po powrocie z wyżej wyszczególnionej nieobecności,
  • ukończyli 50 rok życia i w okresie 30 dni przed zatrudnieniem pozostawali w ewidencji bezrobotnych powiatowego urzędu pracy,
  • ukończyli 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni),
  • zostali skierowani do pracy przez powiatowy urząd pracy i nie ukończyli 30 roku życia – przez okres 12 miesięcy, począwszy od pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o pracę.


Przedsiębiorcy Polskiego Związku Głuchych i Polskiego Związku Niewidomych oraz Związku Ociemniałych Żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, Zakład Opieki dla Niewidomych w Laskach oraz zakłady aktywności zawodowej nie opłacają składek na Fundusz Pracy za zatrudnionych pracowników o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 09:10:48)
Zredagowana przez: Krzysztof Sadowski (2014-08-18 11:06:10)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.wlodawa.pl/strona/lagodzenie-skutkow-kryzysu-ekonomicznego/118